PASIDARYK PERTRAUKĖLĘ

PASIDARYK PERTRAUKĖLĘ

 Žengus žingsnį į šoną kitaip atrodo viskas ką darai, ties kuo dirbi, ko sieki. Ir rodos, kad gali giliau įkvėpti, daugiau minčių sukaupti, sugaudyti kiekvieną pievų žiogą, kuris tau neša idėjas apie kurias net negalvotum. Ir štai žengi į naują pradžią… Nors gal ne visiems čia pradžia, gal tik kai kuriems, tokiems kaip aš, nepaisant to, kad jau senokai nedirbu mokykloje vis metus skaičiuoju nuo rugsėjo iki rugsėjo. 
Tuo pačiu noriu pasveikinti visus su tokia mentaline pradžia ir persikrovimu, kurį mums suteikia kiekvienas rugsėjis. Palinkėsiu naujų pojūčių, stiprybės ir tiksliai žinoti ką norite pasiimti iš gyvenimo šiais metais. To paties palinkėsiu ir sau.

Šiandien dažnai išgirstame apie perdegimą. Ir jis sutinkamas visose srityse: dirbant, mokantis, studijuojant, užsiimant papildoma veikla, rūpinantis artimuoju, prižiūrint namus. Nesvarbu, kokia tai veikla bebūtų, perdegimas iš tolo mums mojuoja raudonomis vėliavėlėmis: nuovargiu, nemiga, bejėgiškumo jausmu, apatija, nepasitenkinimu atliekama veikla ir daug daug kitų, kurias skaičiuodami, mes galiausiai sakome sau STOP! O kartais nepastebėdami jų galime sulaukti rimtų pasekmių.
Žaidimuose priverstinės pertraukėlės sutinkamos dažnai, apie jas vėliau. O kaip gi su žaidybinimo elementais kitose srityse? Kodėl priverstinės pertraukėlės mus kartais verčia veikti? Yu-kai Chou knygoje teigiama, kad pertraukėlės skatina mūsų nekantrumą, o nekantrumas didina norą veikti. 
Kai įvairiose sferose, ne tik žaidimuose, bet pramogose, komercinėse ar socialinėse situacijose mūsų veikla ribojama, pasidžiaugiame tokiais rūpestingais organizatoriais ar kūrėjais, leidžiančiais mums pailsėti. Tačiau, kartais tikslas būna visai kitoks. Jei mums labai įsitraukus į veiklą ji staiga sustabdoma, sukeliamas troškimas ir kiek didesnis noras arba vėl veikti tai ką veikėme arba gauti tai ką turime gauti veiklos pabaigoje. Tokioje situacijoje mes dažnai labiau galvojame apie tą veiklą. Tarkim jei mes kažką veikėme internete ir dingo elektra, tokioje situacijoje jausmas labai panašus. O mes nuolat galvojame, ką dar turėjau padaryti, tikrinu o gal jau elektra atsirado, nors iš atsiųstos SMS žinutės tikrai žinau, kad ji atsiras dar negreitai.
Pastebėkite save, kaip labiau jūs susidomite daiktu, kurio negalite gauti iš karto, vis populiaresni tampa užsakymai iš anksto, specialūs gaminiai, kuriuos užsisakyti bus galima tik tam tikru metu, tam tikromis aplinkybėm. 
Išnaudokime pertraukėles savo reikmėm, taip, kad mums patiems būtų naudos. Sustokime, pailsėkime, paveikime kažką kitą ir kaip malonu bus grįžti prie savo mėgstamos įprastinės veiklos.

Parašykite komentarą

Loading

Parašykite komentarą

Į viršų