Finišo tiesioji

Dar truputi! Dar šiek tiek! 9… 8… 7… Nepasiduodam! Nedaug liko! 6… 5… 4… Tu gali! Dar pasistenk! 3… 2… 1… Dažna situacija, kai šalia stovintis treneris padeda įveikti labai sunkiai įveikiamus dalykus. Tokiu atveju veikia ne tik padrąsinimas ar paraginimas, bet žinojimas kad liko labai labai nedaug.

Yra toks žaidybinimo elementas angliškai vadinamas „Last mile drive”, kurį aš lietuviškai norėjau pavadinti „Kelio galu”, bet toks pavadinimas nekaip nuteikia, tai geriau sakykime „Finišo tiesioji”. Šis žaidybinimo elementas priverčia aktyviau veikti, nes liko taip nedaug iki norimo tikslo ar veiklos baigimo.

Kaip šis žaidybinimo elementas veikia? Užsiimant kažkokia veikla ir jai baigiantis dalyvis/mokinys/klientas papildomai paskatinamas parodant kiek nedaug liko iki norimo pasiekti rezultato. Video žaidimuose tai pateikiama įvairiai. Jei važiuojate su lenktynine mašina, dažnai likus paskutinei atkarpai mus įspėja mirksintys užrašai, jei kaunames su žaidimo bosu, o jam lieka visai nedaug gyvybių, jos parodomos ryškiau, jei sprendžiame kažkokį galvosūkį, dažnai rodo, kiek liko žingsnių iki pabaigos, o paskutinieji žingsniai labiau akcentuojami vizualiai. Kaip ir gyvenime, kai kurie kalendoriuje brauko dienas iki likusio norimo įvykio, o dvyliktokai skaičiuoja paskutinius 100 kalendoriaus lapelių iki mokyklos baigimo. Dažnai tai galime pastebėti ir parduotuvėse skelbiančiose, kad liko „tik 3 dienos iki didžiulio išpardavimo”.

Šį žaidybinimo elementą galima puikiai derinti su laikmačiu, būtent taip parodant kiek laiko liko ir paskatinant veikti. Jei veikla ilgesnė ar reikalaujanti daugiau laiko nei protinga būtų matuoti laikmačiu, galima informuoti apie likusias dienas pridedant informaciją siunčiamų žinučių paraše, kalendoriaus lapeliuose ar sugalvoti kokį kitą nuolat matomą atskaitos versiją. Jei iki projekto ar semestro pabaigos liko numatytas dienų skaičius, galima tai rodyti ekrane, skaidrės kampelyje, švieslentėje.

Čia mus veikia du dalykai. Pirmasis, tai nuolatinis priminimas ir minčių suaktyvinimas, kad liko visai nedaug, kad reikėtų padaryti šiek tiek daugiau ir pasistengti, kad atliekamas darbas būtų kokybiškas. Antrasis, tokie priminimai (ypač jei tai kažkokia ilgalaikė veikla) mus vis sugrąžina prie veiklos arba galvojimo apie tai ką dar reikia padaryti.

Išbandykite! Parašykite komentaruose kaip jums sekėsi. O gal tik galvojate ar jūsų veikloje tai tiktų. Pasidalinkite savo mintimis.

Loading

Į viršų